33-letni złodziej-recydywista okradał sklepy na terenie Gomunic. Grozi mu nawet 12 lat więzienia!

Sąd na wniosek prokuratora zastosował 3-miesięczny areszt wobec 33-letniego mężczyzny, który na przełomie 2022 i 2023 roku na terenie Gomunic kradł w sklepach spożywczych. To nie pierwsze jego tego typu przewinienia. W ciągu ostatnich 5 lat był już karany za podobne przestępstwa. Dlatego teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.


W listopadzie 2022 roku 33-latek bez stałego miejsca pobytu usiłował ukraść różne produkty spożywcze i przemysłowe wraz z metalowym wózkiem sklepowym z jednego z dyskontów w Gomunicach.

Bezskutecznie, ponieważ pracownicy zareagowali i wybiegli przed sklep za złodziejem. Gdy ten zobaczył ich, porzucił wózek z zakupami i uciekł. Druga sytuacja miała miejsce w styczniu 2023 roku, kiedy to w tej samej miejscowości ze sklepu spożywczego ponownie postanowił ukraść produkty spożywcze i alkohol. Za towar nie miał zamiaru zapłacić. Nie reagował na słowa obsługi sklepowej, by odłożył towar. Sprzedawca w odpowiedzi usłyszał jedynie wulgaryzmy, a niecodzienny klient wyszedł ze sklepu, jak gdyby nic się nie stało – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Oba sklepy straciły łącznie blisko 1100 złotych. Te złodziejskie występy nie były debiutem 33-latka. Działał on w recydywie, co oznacza, że w ciągu ostatnich 5 lat był już karany za podobne przestępstwa.

Za zuchwałą kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. W warunkach recydywy może wzrosnąć o połowę górnej granicy. Sąd na wniosek prokuratora zastosował 3-miesięczny areszt wobec 33-latka – dodaje Kropisz.

Exit mobile version