350 DĘBÓW NA 25-LECIE OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA

W tym roku w dniach 21-23 września przypada 25. edycja ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Hasło tegorocznego przedsięwzięcia brzmi „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!”.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.  w Radomsku od lat włącza się w akcję organizując nieodpłatny odbiór i pokrywając koszty zagospodarowania zebranych odpadów. Corocznie w inicjatywie biorą udział  prawie wszystkie placówki szkolne i przedszkolne z terenu miasta.

Chcąc uczcić ten wyjątkowy jubileusz PGK Sp. z o.o. zdecydowało się podarować Ziemi 350 sadzonek dębów. Partnerem akcji jest Urząd Miasta Radomska.

– Zachęcamy szkoły do przesyłania fotorelacji z akcji sprzątania świata i sadzenia drzew na m.jurek@pgk-radomsko.pl lub a.mazur@pgk-radomsko.pl. Stwórzmy razem z Fundacją Nasza Ziemia „Galerię Drzew Jubileuszu” – kolorową  pamiątkę tej ogólnopolskiej akcji. Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły i przedszkola do udziału  w Jubileuszowej 25. Akcji Sprzątanie Świata – mówi Karolina Turowska z biura prasowego UM w Radomsku.

Więcej o akcji na: http://naszaziemia.pl/programy/ssp/edycja-2018/

Exit mobile version