Apel historyków do mieszkańców powiatu radomszczańskiego

Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Muzeum im. S. Sankowskiego w Radomsku zwracają się z apelem o pomoc. W sierpniu będziemy obchodzić 100-ną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która zdecydowała o istnieniu naszego odrodzonego państwa. W walkach o niepodległość Polski w latach 1918-1921 brali udział mieszkańcy naszego regionu (dotyczy to także osób biorących udział w powstaniach śląskich).

– Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu radomszczańskiego o zgłaszanie osób, które miały taki epizod w swoim życiu. Może pozostały po nich dokumenty, zdjęcia, albo choćby opowieści rodzinne. Chcielibyśmy przypomnieć i zachować ich nazwiska oraz stworzyć bazę danych na ten temat, którą można by za jakiś czas opublikować, tak by służyła wszystkim. Czas pandemii powoduje, że utrudniony jest bezpośredni kontakt. Jeśli macie Państwo możliwość, prosimy o zeskanowanie dokumentów i zdjęć i przysłanie mailem. Jeśli nie, to prosimy o telefon, wówczas zanotujemy nazwisko i umówimy się na spotkanie, gdy będzie to bezpieczne – apeluje Tomasz Nowak.

Zgłaszanie nazwisk osób wraz z krótkimi informacjami biograficznymi odbywa się drogą mailową:

pthradomsko@wp.pl, historia@muzeum.radomsko.pl lub telefonicznie:  tel. 044 685-00-76 (w godz. 8-16),  500 628 766 (w godz. 16-20).

Exit mobile version