Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim

Debiutancka powieść “Samotność w Sieci” Janusza Leona Wiśniewskiego stała się w Polsce oraz w Rosji kultowym bestsellerem, została sfilmowana i przetłumaczona na wiele języków. Już we wtorek, 5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbędzie się spotkanie z pisarzem.


Janusz Leon Wiśniewski jako pisarz zadebiutował w 2001 roku powieścią Samotność w Sieci, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Teatr „Baltijskij Dom” w St. Petersburgu w Rosji zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie Samotności w Sieci (premiera 2009 rok).

Jest autorem wielu powieści (między innymi: Los powtórzony, Bikini, Grand, Na Fejsie z moim synem), zbiorów opowiadań (m.in.: Zespoły napięć, Moje historie prawdziwe), esejów (Czy mężczyźni są światu potrzebni? Intymna teoria względności, Sceny życia za ścianą), a także rozpraw popularno-naukowych. Jest także autorem książek dla dzieci, takich jak Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa, Marcelinka Cecylka i pan Genomek. Bajka mocno genetyczna, Uczucia.

Jego ostatnia książka to zbiór poruszających opowiadań pt. Stany splątane.

Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach. Między innymi we Włoszech, Rosji, Chinach, Turcji, Holandii, Belgii, Rumuni, Ukrainie, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii.

Spotkanie autorskie odbędzie się w MBP (ul. Narutowicza 4) we wtorek, 5 marca o godz. 18.

Wstęp wolny.


Czytaj też: Foto Pozytyw edukuje i inspiruje. Warsztaty w galerii sztuki Przystanek Cooltura

Exit mobile version