Biegowe i kolarskie sukcesy KBKS Radomsko

Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko, reprezentujący i promujący powiat radomszczański, może pochwalić się wieloma osiągnięciami dokonanymi w maju oraz na początku czerwca. Klub składa się z 5 drużyn: Biegacze w Radomsku, Rowerzyści w Radomsku, Pierzchalski Cycling Team, Morsy w Radomsku oraz Akademii KBKS Radomsko.

W ostatnim czasie klub osiągnął sukcesy na wielu polach.

22 maja br. podczas XVI Przełajowych Biegów Familijnych “Biegać każdy może” w Złochowicach (dystans 1000m) na swoje pierwsze podium wskoczył Arkadiusz Niedziółka, zajmując 3 miejsce w kategorii wiekowej 30-45 lat. Piotr Płoskoński wystartował w V Biegu o Puchar Miasteczka Siewierz Jeziorna (dystans 5 km 3 w kategorii wiekowej M51+).

W ten sam weekend kolejne udane występy w Rajdy Dla Frajdy Grand Prix Amatorów na Szosie zaliczyli Katarzyna i Rafał Borowieccy. W sobotę w Malborku podczas etapu pomorskiego w dystansie PRO (119 km, 600 m przewyższenia) Rafał Borowiecki na finiszu po sprincie w peletonie zajął 6 miejsce OPEN z czasem 3 h 23 m, a Katarzyna z czasem 3 h 5 0m wywalczyła natomiast 3 miejsce OPEN Kobiet.

Niedziela była etapem warmińsko-mazurskim z metą w Lidzbarku Warmińskim (dystans PRO, 130 km, 1100 m przewyższenia). Zmagania w deszczu i wietrze zawodnicy ukończyli: Rafał Borowiecki ponownie na 6 miejscu OPEN (z czasem 3h 44m), natomiast Katarzyna tym razem była 4 OPEN Kobiet (4h 26m). Obecnie Rafał prowadzi w całym cyklu w Rajdy Dla Frajdy Grand Prix Amatorów na Szosie.

28 maja Piotr Płoskoński dokonał nie lada wyczynu i zdołał jednego dnia wystartować na dwóch imprezach rangi mistrzowskiej i przywieźć z nich medale. W Toruniu wystartował w pięcioboju zdobywając srebrny medal MP PZLA Polski Związek Lekkiej Atletyki. A następnie w Płocku medale brązowe w MP PZLAM – Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters w biegu na 3000m i w chodzie na 3000m. Piotr ma już na koncie 117 medali zdobytych na imprezach rangi MP.

Również 28 maja odbywał się 9. Ogólnopolski Bieg Kleszczów na 5 km. Bieg ukończyło 188 zawodników. Zawodnik Rafał Król zajął 3 miejsce w kategorii M30.

XRUN Festiwal Biegów Górskich w Limanowej to klimatyczna impreza. 4 i 5 czerwca podczas XRUN – Biegi Górskie w Beskidzie Wyspowym na najdłuższym dystansie “Ultra Wyspa” (68km, 3000m, ITRA3) wystartował Artur Szponder. Ukończył zawody po 11h 54m, co dało mu miejsce open 21/30 i niespodziewanie pozwoliło stanąć na podium w kat.M30.