W ramach środków z Krajowego Planu Odbudowy szkoły w Polsce są wyposażane w nowoczesny sprzęt komputerowy. Do szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Radomsko trafiło łącznie blisko 500 urządzeń, które będą służyć uczniom i nauczycielom w codziennej pracy dydaktycznej.
Na mocy umowy podpisanej pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Cyfryzacji a Miastem Radomsko, placówki otrzymały nieodpłatnie komputery w ramach inwestycji C2.1.2 „Wyrównywanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne”, której celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, rozwój kompetencji cyfrowych uczniów oraz lepsze przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w cyfrowym świecie.
W ramach programu do szkół podstawowych z terenu miasta trafiło:
-
260 laptopów,
-
75 laptopów przeglądarkowych,
-
153 tablety.
Nowe wyposażenie otrzymały:
-
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku
-
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Radomsku
-
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mieszka I w Radomsku
-
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomsku
-
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku
-
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Radomsku
-
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Romualda Traugutta w Radomsku
-
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Dzieci w Radomsku
-
Szkoła Podstawowa nr 10 w Radomsku
Łączna kwota dofinansowania z Unii Europejskiej przeznaczona na realizację tego przedsięwzięcia w skali kraju wynosi 1,41 mld zł. Program ma przyczynić się do podniesienia jakości kształcenia, zwiększenia dostępności nowoczesnych technologii w szkołach oraz wyrównania poziomu wyposażenia placówek edukacyjnych w całej Polsce.
Czytaj też: Młodzi zapaśnicy z Radomska zdobyli doświadczenie w prestiżowym turnieju
