Z ŻYCIA MIASTA

CZŁONKOWIE PIS WTARGNĘLI NA OIOM. DYREKCJA SZPITALA I ZARZĄD POWIATU WYCIĄGNĄ KONSEKWENCJE

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości (m.in. kandydaci do Rady Miasta i Powiatu) zwołali dziś konferencję prasową dotyczącą skażenia wody bakteriami z grupy coli. Spotkanie z dziennikarzami zorganizowali przed budynkiem Szpitala Powiatowego. Oświadczyli, że zakupili baniaki z wodą, które przekażą pacjentom Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Po konferencji udali się do budynku szpitala. Jak się okazało, weszli na OIOM nie posiadając na to zgody dyrekcji placówki. Nie mieli też odpowiedniej odzieży ochronnej, wymaganej na tym oddziale.

– Ci państwo poinformowali, że woda w szpitalu jest skażona. Jest to nieprawda, ponieważ szpital posiada własne ujęcie wody. Pragnę uspokoić wszystkich pacjentów i zapewnić ich, że pijąc wodę w Szpitalu Powiatowym w Radomsku nie narażają swojego zdrowia – zauważa starosta Beata Pokora.

Wicedyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku Beata Kowalska podkreśla, że stan wody w szpitalu jest na bieżąco kontrolowany przez sanepid. – Są to zarówno planowane, jak i nieplanowane kontrole. Za każdym razem wyniki są prawidłowe. Nigdy nie stwierdzono w naszym ujęciu wody obecności bakterii coli – mówi Beata Kowalska.

Przedstawiciele dyrekcji szpitala oraz Zarządu Powiatu podkreślają, że dzisiejsza akcja PiS była niczym innym jak jednym z elementów kampanii wyborczej. Wicestarosta powiatu radomszczańskiego Robert Zakrzewski zauważa, że wśród osób, które wzięły udział w akcji byli radni, którzy zasiadali w komisji kontrolującej szpital i doskonale wiedzą, że placówka posiada własne ujęcie wody. – Mam nadzieję, że tego typu sytuacja już się nie powtórzy i żaden z naszym pacjentów nie będzie nękany takimi działaniami – mówi Robert Zakrzewski. – Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych, aby nie prowadziły swoich działań w takich miejscach jak szpital. Pacjenci byli bardzo zaskoczeni i zdenerwowani wizytą kandydatów. Taka sytuacja jest niedopuszczalna.Będę bacznie obserwować,czy po 21 października osoby, które były dziś pod szpitalem będą w dalszym ciągu troszczyć się o pacjentów i wszystkich innych radomszczan – dodaje. Obecnie w szpitalu odtwarzany jest komunikat, z którego docierają do pacjentów informacje o braku przeciwwskazań do spożycia wody. Dyrekcja szpitala posiada już nagranie z monitoringu, na którym zostało udokumentowane wejście przedstawicieli PiS na OIOM. O sprawie zostaną najprawdopodobniej poinformowane organy ścigania. Będą też wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które wpuściły przedstawicieli PiS na OIOM.

OŚWIADCZENIE DYREKCJI SZPITALA POWIATOWEGO W RADOMSKU:

Szpital Powiatowy w Radomsku dementuje nieprawdziwe informacje odnośnie złej jakości wody i istniejącego zagrożenia dla pacjentów jakie zostały przekazane podczas konferencji jaka odbyła się w dniu dzisiejszym przez budynkiem szpitala i w której uczestniczyli lokalni działacze PIS. Jednocześnie informujemy, iż Szpital posiada własne niezależne od sieci miejskiej, ujęcie wody podlegające systematycznej kontroli. Woda, z której korzystają pacjenci i personel szpitala jest czysta, nie ma zagrożenia bakteriologicznego. Nadmieniamy, że Szpital Powiatowy w Radomsku po pojawieniu się informacji o skażeniu komunalnego ujęcia wody natychmiast przekazał stosowne wyjaśnienia do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego o braku zagrożenia dla hospitalizowanych pacjentów. Jednocześnie wskazujemy, że żaden z uczestników konferencji nie zwrócił się do przedstawicieli szpitala celem uzyskania informacji w przedmiotowej sprawie.

W imieniu Szpitala Powiatowego w Radomsku – Przemysław Drozdek, Kierownik Kancelarii Szpitala.

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

12 Komentarze/y

 1. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby coś takiego wymyślić? Jak można wejść na OIOM bez zgody pracowników szpitala i bez odpowiedniego stroju ochronnego? Czytam to i nie nie wierzę w to co czytam. Skrajna głupota i nieodpowiedzialność ludzi z PiS. Jest przecież tyle innych oddziałów. A oni wybrali ten szczególny oddział. Chyba, że wyszli z założenia, że na OIOMie leżą pacjenci podłączeni pod respiratory, którzy nie mówią i nie wstają z łóżek przez co nie nie są w stanie przepędzić kandydatów PiS. Wstyd i hańba! 🙁 Żadna z tych osób (kandydatów PiS) nie powinna znaleźć się w składzie przyszłej Rady Miasta oraz Rady Powiatu. Takich hien radomszczański samorząd nie potrzebuje.

  1. Głupota niejedno ma imię, ale w większości działań politycznych dlaczego dotyczy to prawie wyłącznie członków PiS? Epidemia jakaś, czy co?

  2. Ordynarnym kłamstwem jest stwierdzenie, że kandydaci PIS „wtargnęli” na OiOM. Zostawili oni butelki z wodą przed wejściem na OiOM i żadna osoba nieuprawniona nie weszła na OiOM. Proszę o sprostowanie artykułu i oświadczenia Dyrekcji Szpitala.
   Uczyliście się od najlepszych tj. Urbana i Goebbels?

   1. Buahahahahahaha Do szpitala też nie weszli? A może kłamstwem jest również, że rozpowszechniali nieprawdziwe informacje o skażeniu wody w szpitalu? Kłamstwem jest, że nie mieli ochronnego ubrania? Żenada.

 2. Osobiście widziałam idąc na oddział do męża, że Ci Państwo zostawili wodę pod oddziałem i nigdzie nie wchodzili. Co Wy ludzie na litość boską wymyślacie? Po cholerę tyle kłamstw?

 3. No tak. Bezprawie i Niesprawiedliwość szaleje. Ni emają już żadnego bata nad sobą i pokazali, że w tej sytuacji nie mają też żadnych hamulców moralnych.

 4. Byłem kiedyś w tym szpitalu i z tego co pamiętam wejście na OIOM jest zabezpieczone elektronicznym zamkiem, który otwiera się po wpisaniu kodu. Pytanie skąd go znali?

 5. Zdaje się, że w prawie polskim jest zakaz prowadzenia kampanii wyborczych, działalności politycznej na terenie szkół i szpitali.
  Proponuje znaleźć ten paragraf i na niego powołać się składając zawiadomienie.

 6. Wiem, że na OIOM jest b. trudno wejść. Kiedy jeszcze w „starym” szpitalu w Radomsku próbowałam wejść na ten oddział do mojego chorego małżonka – musiałam miec specjalną zgodę ordynatora oddziału. Więc tym bardziej dziwi mnie taka wycieczka osób postronnych na OIOM. Tam powinna być zachowana szczególna sterylność i higiena.

 7. Był tam ktoś z Was? Nic takiego nie miało miejsca. Sprawa niedługo się wyjaśni. Bardzo chetnie obejrzalabym kamery ktore sa w szpitalu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW