Dziś ekstremalna pogoda. Najpierw upał, nawet 32 st. C, a potem burze

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nocy z piątku na sobotę (21/22 czerwca) na terenie województwa łódzkiego wystąpią silne burze, zwłaszcza na południowym zachodzie regionu. W ich trakcie ulewne opady deszczu oraz porywy wiatru do 120 km/h. Dodatkowo możliwe trąby powietrzne i opady dużego gradu. Jak pogoda dla powiatu radomszczańskiego?


Początek lata, żar leje się z nieba

IMGW rozsyła alerty pogodowe z ostrzeżeniami. Dla powiatu radomszczańskiego w piątek (21 czerwca) od godz. 12.00 do godz. 20.30 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. W trzystopniowej skali IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o upałach, w którym zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.Niebezpieczne burze i wiatry

Natomiast od godz. 19.00 w piątek do godz. 8.00 w sobotę (22 czerwca) prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm.

Tu IMGW wydał najwyższe ostrzeżenie o burzach trzeciego stopnia. Z zastrzeżeniem, że ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.

Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.Czytaj też: Już w sobotę III Gidelski Bieg po Zdrowie w urokach Nocy Świętojańskiej

Exit mobile version