Dziś najmłodsi mieszkańcy rządzą miastem. Dzień Dziecka w Radomsku [FOTO i VIDEO]

Dziś wyjątkowe święto, gdyż to najmłodsi mieszkańcy Radomska przejęli rządy w mieście. 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Miejskim obchodom nie przeszkodził nawet deszcz.


W parku Solidarności w Radomsku dzieci przejęły od prezydenta Radomska Jarosława Ferenca klucz do bram miasta i tym samym rozpoczęły się obchody ich święta. Na to wyjątkowe wydarzenie przygotowano wiele atrakcji. Oprócz występów utalentowanych dzieciaków, były animacje, gry i zabawy przy muzyce, szczudlarze, wata cukrowa i popcorn, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia, malowanie twarzy i wodne tatuaże, a także ogromne bańki mydlane. Dzieci przebrały się w stroje swoich ulubionych postaci z bajek.

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce obchodzony jest od 1950 właśnie 1 czerwca. Święto obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Deklaracji praw dziecka z roku 1959 oraz Konwencji o prawach dziecka z roku 1989. Ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z roku 1954.

W tym roku obchody Dnia Dziecka zbiegły się ze świętem miasta, czyli Dniami Radomska. Program na sobotę zapowiada się bardzo muzycznie. Bowiem od godz. 17 rozpoczną się pierwsze koncerty. A wieczorem wystąpią Baranovski oraz dj C-Bool.
Czytaj też: Dni Radomska 2024: przygotowania idą pełną parą! Program oraz bezpłatny parking

Exit mobile version