Edukacja prawna w I LO im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Klasa językowo – humanistyczna zaprasza w swoje szeregi

Od 17 maja można składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Wybór szkoły średniej to niełatwe i odpowiedzialne zadanie. Przedmioty humanistyczne to Twój żywioł? Jeśli tak, to klasa humanistyczno – językowa w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku to doskonały wybór.

W ramach rozszerzenia w szkole będzie prowadzona innowacja „Edukacja prawna – Wokół prawany – wiem więcej”.

To kontynuacja pierwszej edycji rozpoczętej w 2019 roku. W ramach przedsięwzięcia szkoła umożliwia uczniom wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce, która jest tak ważna na dzisiejszym rynku pracy poprzez:

Ignorantia iuris nocet, czyli nieznajomość prawa szkodzi, oddaje sens edukacji prawnej, która jest ważnym elementem przygotowania młodych ludzi do dorosłego życia, uczenia ich odpowiedzialności za własne decyzje i czyny – tłumaczą nauczyciele I LO.

Klasa ta jest przewidziana dla osób, które w przyszłości mają zamiar studiować przedmioty humanistyczne na uniwersytetach i uczelniach z kierunkami językowymi. Po ukończeniu klasy humanistycznej zostaniesz studentem prawa, administracji, dziennikarstwa, socjologii, historii, politologii, studiów filologicznych i wielu innych.

info. I LO


Exit mobile version