Punktualnie o godz. 9 w całej Polsce ósmoklasiści rozpoczęli pisanie egzaminu ósmoklasisty. Egzamin  jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
1) pierwszego dnia egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut

2) drugiego dnia egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

3) trzeciego dnia egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.

Zadania na egzaminie ósmoklasisty

W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). ‎

Wyniki i zaświadczenia

W 2023 r. uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń ‎zdobył za zadania z danego przedmiotu. Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.


Przygotowania do egzaminu w Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku. Do egzaminu w Siódemce przystąpi 70 uczniów.


Czytaj też: Radomszczańscy uczniowie laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych