Ekologiczna akcja PGK w Radomsku. Mieszkańcy po raz kolejny wymienili odpady na sadzonki [FOTO]

W środę, 22 maja Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku przeprowadziło kolejną już akcję mobilnej zbiórki elektroodpadów i zużytych baterii w zamian za sadzonkę. Pomimo deszczowej aury, mieszkańcy chętnie wzięli w niej udział.


Mobilna zbiórka elektroodpadów i zużytych baterii w zamian za sadzonkę, stała się w naszym mieście akcją cykliczną. Zużyte, zalegające w domach, na strychach czy w piwnicach elektroodpady można było wymienić na sadzonki drzew oraz krzewów.

Akcja przeprowadzona została zarówno w Radomsku, jak i na terenie gminy Radomsko w miejscowościach: Strzałków, Płoszów, Dziepółć, Kietlin oraz Szczepocice Rządowe.

Mieszkańcy w wyznaczone miejsca przynosili zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych taki jak np.: chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne, odkurzacze, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, komputery, drukarki, laptopy, kalkulatory, aparaty telefoniczne, radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, wiertarki, piły, maszyny do szycia, narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, kosiarki itp. Zbierane były również baterie oraz świetlówki.

W zamian PGK wręczał sadzonki drzew takich jak sosna, modrzew, olsza, brzoza, klon, jawor oraz krzewów ozdobnych tuja “Szmaragd”, tawuła, czy jałowiec. A także worki kompostu “PGK-uś”, będący naturalnym, organicznym środkiem, którego zastosowanie powinno zwiększyć plony w sadzie, polu, na małej czy dużej działce.Czytaj też: RAS zaprasza na drugą odsłonę akcji “Operacja Czysta Rzeka Radomka”

Exit mobile version