FIK zaprasza na warsztaty spawania artystycznego

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych organizuje warsztaty spawania artystycznego, na które zaprasza młodzież i dorosłych.


Podczas warsztatów uczestnicy stworzą rzeźbę ze złomu nawiązującą do tematu dzieciństwa i młodości Tadeusza Różewicza. Podstawowym założeniem będzie stworzenie przez uczestników “Książki”- rzeźby interaktywnej, do której będzie można wejść i być jej częścią. Elementem rzeźby będą symbole związane z dzieciństwem Różewicza.

Uczestnicy pod okiem prowadzących będą łączyć materiały stare-rdzawe i nowe-połyskliwe. Uzyskany w ten sposób kontrast formalny stanowić będzie nawiązanie do tematu przemijania czasu i ulotności pamięci. Udział w warsztatach nie wymaga umiejętności artystycznych oraz posiadania własnego sprzętu.

Spotkania zostaną przeprowadzone w małej grupie z zachowaniem wszelkich zasad BHP (zadania wymagające użycia sprzętu do spawania wykonają prowadzący – zgodnie ze wskazówkami uczestników zajęć).
Warsztaty są adresowane do młodzieży (wiek 13+), dorosłych i seniorów – mile widziane są także osoby, które na co dzień zajmują się spawaniem. Warsztaty będą odbywały się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku.

 

PROWADZĄCY WARSZTATY

Marek Thiel i Maciej Supryniak – artyści związani z Pracownią Radykalnej Sztuki Przemysłowej. Pracownia zajmuje się aranżacją wnętrz własnymi rzeźbami użytkowymi i nieużytkowymi wykonanymi m.in. ze złomu. Grupa stworzyła prace m.in. dla słynnego bydgoskiego klubu “Mózg”, rzeźbę „Pegaz” przy Białostockim Teatrze Lalek, „Tron Izraela Poznańskiego” na otwarcie centrum handlowego „Manofaktura” w Łodzi, czy rzeźbę ukazującą byka na 15-lecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 1999 podczas Forum Fabricum w Łodzi po raz pierwszy wystąpili na żywo, stwarzając ze swojej pracy pełen iskier spektakl, wykorzystany później przy realizacji teledysku Katarzyny Nosowskiej i Renaty Przemyk. Poza tym grupa prowadzi warsztaty spawania adresowane do różnych grup wiekowych m.in. zajęcia dla dzieci w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz spotkania międzypokoleniowe w Tomaszowie Mazowieckim.

CO TRZEBA ZROBIĆ ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATCH?
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
ZAPISY: za pomocą e-maila: annajadwiganowak@gmail.com lub w siedzibie Fundacji (ul. Przedborska 2) od 2 do 4 sierpnia w godz.10:00 do 14:00


Warsztaty są elementem projektu RaDOMsko Różewicza”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021″.


Exit mobile version