Fotografia Marcina Kwarty z Radomska zdobyła międzynarodowe wyróżnienie!

Radomszczanin Marcin Kwarta, prezes fundacji Foto Pozytyw otrzymał wyróżnienie na międzynarodowym konkursie fotograficznym.


Fotografik Marcin Kwarta na co dzień związany z radomszczańskim środowiskiem fotograficznym został ponownie doceniony. Tym razem jego praca zatytułowana “I’m walting” otrzymała wyróżnienie International Association of Art Photographers Nigeria International Photo Contest 2023 w kategorii People.

Marcin Kwarta jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych, indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych oraz pokonkursowych, na których otrzymał wiele akceptacji, nagród, wyróżnień, dyplomów i listów gratulacyjnych. Jego prace były prezentowane w wielu galeriach w Polsce oraz za granicą – Hongkongu, Azerbejdżanie, Albanii, Bułgarii, Macedonii, Chorwacji oraz Turcji. W 2010 roku Marcin Kwarta został przyjęty w poczet członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (legitymacja nr 287). Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom stwierdzający posiadanie kwalifikacji do wykonywania zawodu artysty fotografa, fotografika (AFRP).

W 2018 roku został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 2020 odznaczony Złotym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość” – odznaczeniem ustanowionym przez Zarząd i przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, w odniesieniu do obchodów 25-lecia powstania Fotoklubu RP. W 2023 została odznaczona Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Czytaj więcej:

Exit mobile version