GALA FINAŁOWA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO. JAKIE PROJEKTY ZOSTANĄ ZREALIZOWANE?

W Muzeum Regionalnym w Radomsku zakończyła się gala finałowa V edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 28 czerwca złożono 30 projektów. Do ostatecznego głosowania przeszło 21 zadań. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem ilości oddanych głosów. Radomszczanie łącznie oddali 15 562 głosy, z czego 14 663 były to głosy ważne a 899 głosy nieważne. Większość głosów oddano formą elektroniczną.

W tegorocznej edycji budżetu do rozdysponowania było 1 300 000 zł. Zrealizowane zostaną projekty, które otrzymały największą ilość głosów a ich wartość nie przekracza określonego budżetu.

Lista projektów, które zostaną zrealizowane:

Kompleks boisk sportowych – Glinianki. Wartość 750.000 zł. 3 720 głosów

Żyjmy zdrowo na sportowo – wykonanie trzech ogólnodostępnych boisk sportowych ( 12mx24m) dla mieszkańców radomska – boisko do piłki nożnej mz naturalnej nawierzchni trawiastej ( trawa z rolki) z nawodnieniem, boisko do piłki koszykowej i korty tenisowe z bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej z piłkochwytami, słupkami i zabezpieczeniami. Boiska będa zlokalizowane przy ulicy Matejki.

Bieganie uskrzydla. Wartość 240 000 zł. 3 011 głosów

Projekt ma na celu budowę bieżni wokół boiska o dwóch torach i nawierzchni poliuretanowej. Bieżnia przeznaczona do uprawiania biegów na 100 metrów. Bieżnia o łącznej długości 113,50 m, szerokości całkowitej 2,45m i szerokości toru 1,22, odporna na obuwie z kolcami, przepuszczalna dla wody z jednostronnym spadkiem poprzecznym 1%. Działka przeznaczona pod projektowaną bieżnię i skocznię do skoku w dal zlokalizowana jest przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3.

Bezpieczna Trójka. Wartość 92 000 zł. 2811 głosów

Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających z obiektów sportowo – rekreacyjnych na terenie Publicznej Szkoły podstawowej nr 3. Projekt obejmuje: 1. Ogrodzenie placu zabaw – 50 mb. 2. Ogrodzenie frontowe od ulicy M. Dąbrowskiej – wypełnienie panel kratowy 5 mm. 3. ogrodzenie kratowe między działkami sąsiednimi – panel kratowy 64 przęsła.

Lekki tornister. Wartość 110 790 zł. 2751 głosów

Zakup dla PSP 1 szafki skrytko – ubraniowej – 36 szt. Zakup dla PSP 4 – szafki skrytkowej – 23 szt. Zakup dla PSP 7 – szafki skrytkowej -18 szt. Szafki szkolne zostaną zamontowane na korytarzach szkolnych oraz w szatniach trzech radomszczańskich szkół. dzięki szafkom uczniowie będą mogli pozostawić swoje rzeczy tj. przybory szkolne, pomoce. Projekt nie generuje kosztów eksploatacji i utrzymania.

Zdrowy oddech przedszkolaka 63 000zł. 1802 głosy

Projekt zakłada zakupienie do w.w 19 jednostek oczyszczaczy powietrza dla każdej klasy zero, które posłużą do niwelacji z powietrza pyłów zawieszonych PM10, PM 2,5, benzo(a) pirenu w pyłach zawieszonych, głównych sprawców smogu, oraz alergenów, pyłków, kurzu w salach, w których dzieci spędzają czas podczas pobytu w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym.

Piknik rekreacyjno – edukacyjny dla mieszkańców Radomska. Wartość 21 000 zł. 1127 głosów

Piknik ma mieć charakter rekreacyjno – edukacyjny. Przewidywana liczba mieszkańców Radomska, którzy mogą zechcieć w nim brać udział to ok. 350 osób. Podczas pikniku dostępne będą : atrakcje dla dzieci, konkursy zręcznościowe i edukacyjne, warsztaty udzielania pierwszej pomocy i opatrywania ran, prezentacja nt. dbania o czyste powietrze, promocja właściwych zachowań na drodze i zdrowego trybu życia.

Komputer bez tajemnic. Wartość 10 000 zł. 340 głosów

Projekt zakłada naukę obsługi komputera i skierowany jest do mieszkańców miasta Radomska w grupie wiekowej 50+. Zajęcia będą odbywały się 1 raz w tygodniu 60 minut w okresie od podpisania umowy do końca grudnia 2020 r. zgodnie z harmonogramem i przerwą wakacyjną w miesiącu lipcu i sierpniu. Planuje się utworzenie 4 grup w tym 2 dla początkujących i 2 dla zaawansowanych.

Podczas uroczystej gali prezydent miasta Jarosław Ferenc podziękował i wręczył drobne upominki wszystkim pomysłodawcom tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Galę uświetniły występy uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Radomsku.

Wszystkie wyniki znajdziecie: http://radomsko.pl/container/budzet-obywatelski-2019/wyniki-glosowania-bo.pdf

Czytaj też: https://pulsradomska.pl/kolejna-kwesta-przed-nami-sprawdz-kto-i-na-ktorej-nekropolii-bedzie-kwestowal/

Exit mobile version