Historyczny wynik drużyny UKS “Zapaśnik” Radomsko w Mistrzostwach w Gomulinie

Miniony weekend, zawodnikom UKS “Zapaśnik” Radomsko przyniósł okazję do startu w dwóch turniejach odbywających się w Gomulinie, w Mistrzostwach Polski U-15 oraz Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Mini-Zapasach. Był to kolejny “bojowy” sprawdzian dla zawodników.

Zawodnicy UKS “Zapaśnik” Radomsko urodzeni w latach 2007-2009, brali udział w Mistrzostwach Polski U-15. Radomszczański klub reprezentowało trzech zawodników – Jakub Rozpara (kat. 68 kg), Jakub Wiaderek (kat. 75 kg) oraz Jakub Molenda (kat. 85 kg). Najlepiej z wymienionych zawodników spisał się Jakub Rozpara. Ambitna postawa i charakter zaprezentowany przez Kubę na macie w silnie obsadzonej wadze pozwoliły mu uzyskać miejsce w pierwszej „10-tce” turnieju. Ostatecznie zajął  X miejsce.

W niedzielę (22 maja) zmagania na zapaśniczej macie toczyli najmłodsi zapaśnicy naszego klubu – urodzeni w latach 2010-2013.

Wynik naszych najmłodszych zawodników na zawodach w Gomulinie jest tyleż zaskakujący, co potwierdza słuszność wybranych przez zarząd i trenerów kierunków szkolenia – mówi wiceprezes ds sportowych Mirosław Szyler.

Weekendowy start zawodników UKS “Zapaśnik” okazał się bardzo udany. Zawodnicy zajęli pierwsze, historyczne miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej. Młodzi zapaśnicy “ZAPAŚNIKA” z minimalną stratą zaledwie 3 pkt. do starszego brata z Radomska, zajęli 2 miejsce w “drużynówce”.

Indywidualnie na wyróżnienie zasłużyli Wiktor Kotlicki (kat. 51 kg) oraz Renat Charchenko (kat. 47 kg), którzy zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Obaj zwyciężyli swoje pojedynki przed czasem.