Warning: Undefined array key "https://pulsradomska.pl/mial-ponad-3-promile-alkoholu-we-krwi-obywatelskie-zatrzymanie-w-gminie-zytno/" in /var/www/html/strony/portal_puls/wp-content/plugins/wpa-seo-auto-linker/wpa-seo-auto-linker.php on line 192
lang="pl-PL"> Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Aura pogodowa sprzyja spędzaniu czasu poza domem. To też okres rozpoczynających się wyjazdów rodzinnych, który sprzyja przestępczej aktywności. Policjanci ostrzegają przed złodziejami czyhającymi na nasz majątek.

Przed nami wakacje, czas rodzinnych letnich wyjazdów, radości ze wspólnego aktywnego relaksu. Jednak nasza dłuższa nieobecność w miejscu zamieszkania może nas narazić na zagrożenie, jakim jest kradzież z włamaniem. Rozkojarzenie przed długo oczekiwanym wyjazdem osłabia naszą czujność. W pośpiechu zapominamy sprawdzić, czy zamknęliśmy drzwi, okna, włączyliśmy alarm.

Dzieląc się relacjami z naszego wyjazdu w mediach społecznościowych nieświadomie przekazujemy złodziejom informacje, że w domu nikogo nie ma. Poczekajmy z zamieszczaniem zdjęć do naszego powrotu. Zadbajmy o bezpieczeństwo by nie paść ofiarą przestępczej działalności.

Pamiętaj! Nie zachęcaj złodzieja!

Sprawcy dostają się do domów przez okna lub balkon. Łupem padają najczęściej pieniądze i biżuteria. Funkcjonariusze podczas spotkań z mieszkańcami informują, że najskuteczniejszym sposobem uniknięcia tych przestępstw jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad prewencyjnych. Przypominają, że wychodząc z domu zawsze należy sprawdzić czy drzwi i okna są zamknięte, apelują o nie zostawianie w domu gotówki, biżuterii szczególnie, jeśli wyjeżdżamy na dłuższy czas. Nie wystawiajmy w oknach przedmiotów, które mogą być łatwym łupem dla sprawcy. Niewiedza na temat znajdującego się w środku mienia, może złodzieja zniechęcić. Poprośmy swoich bliskich, zaufanego sąsiada, o opiekę nad naszym domem czy mieszkaniem.

Pomyśl wcześniej i zabezpiecz własny dom! Nie musisz być ofiarą włamania. Zabezpiecz swój dom:

W działaniach profilaktycznych stróże prawa mówią społeczeństwu o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także o zgłaszaniu dzielnicowemu wszelkich niepokojących sygnałów wzbudzających niepokój mieszkańców w omawianym zakresie, takich jak obce samochody, nieznane nam osoby wchodzące na podwórko, niecodzienne sytuacje w okolicy miejsca zamieszkania.

 

Czytaj też: Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Obywatelskie zatrzymanie w gminie Żytno

Exit mobile version