Jednostce z OSP Sucha Wieś nadany został sztandar

Strażakom ochotnikom z OSP Sucha Wieś nadany został sztandar, który ufundowali mieszkańcy miasta. Uroczystość odbyła się na pikniku strażackim w niedzielę 14 sierpnia.


Uroczystość przekazania sztandaru rozpoczęto polową mszą świętą, na której dokonano poświęcenia nowego sztandaru. Ochotnicza Straż Pożarna Sucha wieś została założona w 1955 roku. W minionych latach druhowie ochotnicy działali wyjątkowo aktywnie – przebudowali strażnicę, pozyskiwali nowy sprzęt czy uczestniczyli w szkoleniach. W roku 2019 OSP Sucha Wieś otrzymała wóz gaśniczy z Kobiel Wielkich, a w 2021 roku do jednostki trafił ciężki wóz bojowy znacznie podnosząc jej możliwości.

Piknik strażacki odbył się przy ul. Strażackiej 13 w Radomsku. Uroczystość była również okazją do wręczenia jednostce Srebrnego Medalu za Zasługi dla Pożarnictwa oraz nadania odznaczenia “Wzorowy Strażak” dla kilku druhów.

Strażacy odebrali sztandar z rąk dh Henryka Czubaja – prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Radomsku.

Dzisiejszy dzień to niezwykle ważna data w historii naszej jednostki. Po latach starań, szkoleń, ciężkiej służby staliśmy się jedną z aktywniej działających jednostek OSP. Co roku bierzemy udział w kilkudziesięciu akcjach bojowych, ratując dobytek, zdrowie, a czasem życie mieszkańców naszego miasta i powiatu. W codziennej służbie wspierają nas mieszkańcy dzielnicy – fundują sprzęt, pomagają w remontach i bieżącej działalności naszej organizacji. Dziś z ich rąk otrzymujemy sztandar, który jest symbolicznym zwieńczeniem ostatnich lat rozwoju naszej jednostki – pisał w rozkazie specjalnym prezes OSP Sucha Wieś Bogusław Pawlikowski.

Po oficjalnej części rozpoczęła się bardziej rekreacyjna część imprezy wraz z piknikowymi atrakcjami, m. in. zabawy dla najmłodszych, pokazy strażackie oraz strefa gastronomiczna, gdzie można było spróbować strażackiej grochówki.

Exit mobile version