Jeździmy za szybko. Policyjna akcja “Prędkość” zakończyła się mandatami

Jednym z grzechów głównych kierowców jest przekraczanie dozwolonej prędkości. W piątek, 17 maja policjanci z radomszczańskiej drogówki prowadzili akcję “Prędkość” i egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie.


17 maja policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań krajowych “Prędkość” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Aż 104 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, a jednemu z kierujących zatrzymano prawo jazdy.

Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Tego dnia funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym.

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 104 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Ponadto, w trakcie działań pn. „Prędkość”, policjanci ujawnili kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. Kierujący jadąc z nadmierną prędkością stwarzali tym samym, nie tylko zagrożenie dla siebie, ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z komendy w Radomsku.

Policjanci upominają, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego – dodaje policjant.


Czytaj też: Wypadek w gminie Masłowice. 19-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

Exit mobile version