Jubileusz 25-lecia Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych [FOTO i VIDEO]

W tym roku świętujemy jubileusz 25. Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Nie zabrakło okolicznościowego tortu, jak również występów, warsztatów, konkursów i koncertu. A wszystko to odbywało się w atmosferze dobrej zabawy i z dużą dozą pozytywnej energii.


Radomszczańskie Spotkania Integracyjne zorganizowano w sobotę, 15 czerwca. Jest to wyjątkowe wydarzenie, mające na celu integrację i wspieranie osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Świętowanie rozpoczęto od warsztatów sensorycznych, bębniarskich oraz arteterapii. Ogłoszono również zwycięzców konkursu plastycznego pt. „Kto w stawie mieszka?”.

Laureatami zostali:
W kategorii kl. 0 – III (70 prac)

  1. miejsce – Wiktoria Przystańska z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Radomsku;
  2. miejsce – Nikola Niedbała z Dziecięcej Sekcji Plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowana przez Karolinę Mysłek-Studniarczyk;
  3. miejsce – Zofia Skowronek z Dziecięcej Sekcji Plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowana przez Karolinę Mysłek-Studniarczyk.

Wyróżnienia otrzymali:

W kategorii klas IV – VI (6 prac):

  1. miejsce – Dawid Jędrzejczyk
  2. miejsce – Hanna Osumek z Dziecięcej Sekcji Plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowana przez Karolinę Mysłek-Studniarczyk
  3. miejsce – Maria Orzińska z Dziecięcej Sekcji Plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowana przez Karolinę Mysłek-Studniarczyk

Wyróżnienia otrzymali:

W kategorii klas VII – VIII (2 prace) – komisja nie przyznała I, II i III miejsca.

Wyróżnienia otrzymali:

Ponadto w holu odbył się wernisaż klubu Plastyka MDK oraz pokaz prac Macieja Adamkiewicza. Niespodzianką dla wszystkich był jubileuszowy tort.

Następnie muzycznym i barwnym korowodem uczestnicy udali się do parku Świętojańskiego, gdzie przygotowano stoiska kulinarne, sportowe oraz kiermasz. Była również kabina odczuć autystycznych, platforma 360, pokazy strażackie i policyjne. Można było spróbować swoich sił w podnoszeniu ciężarów z klubem UMLKS Radomsko.

Na scenie zaprezentowali się uczestnicy Koła Osób Niepełnosprawnych działający przy MDK, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Publiczność zabawiała animatorka. A na zakończenie 25. Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych zagrał zespół Spontan.
Czytaj też: Kordian Kaźmierczak z Radomska wygrał stypendium Queen Hedvig Scholarship. Pojedzie do Doliny Krzemowej

Exit mobile version