Jubileuszowy konkurs recytatorski “Humor w poezji dziecięcej” [FOTO]

Za nami już XX edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. “Humor w poezji dziecięcej – Witajcie w naszej bajce”, w którym uczestniczyły dzieci z zerówek oraz uczniowie klas I – III szkół podstawowych.


Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Radomsku.

Pomysł konkursu zrodził się 20 lat temu i tak od dwóch dekad zrzesza mnóstwo uczestników i sympatyków. Dziś z okazji jubileuszu zorganizowaliśmy konkurs w Miejskim Domu Kultury. Konkurs ma zawsze jeden tytuł “Humor w poezji dziecięcej”. To pokazuje, że poezja nie musi być trudna, poważna i smutna, a może być radosna i pełna żartów. W tym roku wybraliśmy utwory Jana Brzechwy, mistrza humoru. Jego wiersze są dobrze znane i lubiane – mówi Anna Grzywacz, dyrektor PSP nr 8.

W jubileuszowej edycji konkursu wzięło udział 42 dzieci, które oprócz talentu recytatorskiego pokazały też umiejętności aktorskie. Każdy uczestnik miał też strój adekwatny do tematyki wiersza.

Konkursowe jury wśród uczestników wyłoniło laureatów w dwóch grupach wiekowych.

Wyniki:
Grupa I:

  1. miejsce – Mikołaj Sukiennik;
  2. miejsce – Amelia Auguścik i Iwo Walioszczyk;
  3. miejsce – Kinga Kardas

Wyróżnienia: Diana Vasylkovska, Lena Śmieszkowicz, Natalia Misiał i Natalia Borowik.

Grupa II:

  1. miejsce – Hanna Woldan;
  2. miejsce – Antoni Grzywacz;
  3. miejsce – Zuzanna Barska, Nikola Niedbała.

Wyróżnienia: Justyna Broszkowska, Zofia Stolarczyk, , Piotr Szymczak, Antonina Parandyk.

Przyznano także nagrody specjalne Dyrektora Miejskiego Domu Kultury, które powędrowały do Mikołaja Sukiennika i Adeli Dworakowskiej.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczył prezydent Jarosław Ferenc.Czytaj też: Drzewniak wzbogacił się o nową salę gimnastyczną

Exit mobile version