Już jutro w Radomsku III Powiatowy Kiermasz Wielkanocny

Kolorowe stoiska z rękodziełem, domowe wypieki, smakołyki wielkanocne, lokalne produkty, wszystko to i wiele więcej czekać będzie 28 marca podczas III Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego.


Wielkanoc kojarzy się z tradycyjną palmą, pięknie przystrojonymi koszyczkami oraz rodzinnymi spotkaniami. Zanim jednak zasiądziemy do świątecznego stołu, czekają nas przygotowania, wśród których ważne miejsce zajmuje m.in. dekorowanie domu, gotowanie tradycyjnych potraw i pieczenie ciast.

Doskonałą okazją do zakupu świątecznych ozdób i smakołyków będzie tegoroczny Powiatowy Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 28 marca (czwartek) w godzinach 12.00-18.00, na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Radomsku, ul. Leszka Czarnego 22.

W czasie trwania kiermaszu, swoje wyroby oferować będą Koła Gospodyń Wiejskich, a także rękodzielnicy i lokalni producenci żywności z powiatu radomszczańskiego. Będzie można kupić świąteczne produkty i potrawy wielkanocne, a także ozdoby i dekoracje związane z tradycją oraz kulturą ludową Świąt Wielkanocnych.

Na kiermasz starostwo zaprasza wszystkich, którzy ceniąc sobie produkowaną lokalnie i naturalnie żywność oraz chcą uniknąć przedświątecznego zgiełku i zaoszczędzić czas na przygotowanie wielkanocnych specjałów, a także nabyć niepowtarzalne ozdoby świąteczne.

Jedną z atrakcji na kiermaszu będzie zajączek wielkanocny!

Jak zapowiadają organizatorzy zajączek nie tylko porwie do zabawy najmłodszych, ale również doda klimatu zbliżającym się świętom. Zajączek będzie zabawiał milusińskich i pozował do selfie.

Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano warsztaty ze zdobienia jajek wielkanocnych i innych dekoracji świątecznych. Każdy będzie też mógł stworzyć swój balonowy, wiosenny kwiatek, gdy rodzice lub dziadkowie będą buszować po kiermaszowych straganach.

Uwaga, utrudnienia!

W związku z organizacją kiermaszu wielkanocnego tego dnia od rana ograniczona będzie liczba miejsc parkingowych przed budynkiem Starostwa.


Czytaj też: PGK Radomsko: Przerwa w dostawie wody

Exit mobile version