Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

KANDYDACI ROZDAJĄ PACJENTOM WODĘ I PYTAJĄ PREZYDENTA, CZY RADOMSZCZANIE SĄ BEZPIECZNI

Nie milkną głosy w sprawie skażenia w Radomsku wody bakteriami z grupy coli. I nie chodzi fakt przedostania się do wody tych bakterii, ale o brak poinformowania o tym fakcie radomszczan przez prezydenta Jarosława Ferenca. Przedstawiciele stowarzyszenia Wspólny Samorząd pytają prezydenta Ferenca wprost: czy radomszczanie mogą się czuć bezpiecznie? Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości idą o krok dalej – przekazują baniaki z wodą pacjentom Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Powiatowego w Radomsku.

– Informacja o bakterii coli pojawiła się wczoraj w późnych godzinach popołudniowych. Jak jednak wiemy, laboratoria pracują we wcześniejszych godzinach. Jest podejrzenie, że informacja o bakterii coli była dostępna dużo wcześniej, natomiast radomszczanie dowiedzieli się o skażeniu w godzinach przedwieczornych. Stąd moje pytanie: czy prezydent Jarosław Ferenc panuje nad sztabem kryzysowym? I drugie pytanie: skąd bakteria coli, która jak wiemy jest pochodzenia kałowego wzięła się w radomszczańskich wodociągach? Przecież woda w Radomsku nie jest pozyskiwana z rzeki, czy jeziora, tylko ze studni głębinowych – mówi kandydat na prezydenta Radomska Jacek Gębicz. – Dlaczego do chwili obecnej w Radomsku nie ma rozstawionych cystern z wodą? Przecież nie wszystkich radomszczan stać jest na to, by kupić zapas wody w sklepie – dodaje.

Podobne zastrzeżenia do władz Radomska mają również przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Dziś rozdawali pacjentom Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Powiatowego w Radomsku baniaki z wodą.

– Nie mogliśmy się doczekać na żadną reakcję władz miasta, nawet informacyjną. Uważamy, że sytuacja jest nie do przyjęcia. Dziś przywieźliśmy baniaki z wodą do szpitala, ale jesteśmy gotowi na każdą pomoc – powiedział Sławomir Przybyłowicz.

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

2 Komentarze/y

  1. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby coś takiego wymyślić? Jak można wejść na OIOM bez zgody pracowników szpitala i bez odpowiedniego stroju ochronnego? Czytam to i nie nie wierzę w to co czytam. Skrajna głupota i nieodpowiedzialność ludzi z PiS. Jest przecież tyle innych oddziałów. A oni wybrali ten szczególny oddział. Chyba, że wyszli z założenia, że na OIOMie leżą pacjenci podłączeni pod respiratory, którzy nie mówią i nie wstają z łóżek przez co nie nie są w stanie przepędzić kandydatów PiS. Wstyd i hańba! 🙁 Żadna z tych osób (kandydatów PiS) nie powinna znaleźć się w składzie przyszłej Rady Miasta oraz Rady Powiatu. Takich hien radomszczański samorząd nie potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW