Kierowca był pijany, a pasażer poszukiwany

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali pijanego kierowcę toyoty. 41–latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że jego 40-letni pasażer jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.


24 czerwca po godzinie 7.00 w Radomsku na ulicy Sikorskiego, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 40-letni pasażer toyoty poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Radomsku celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

41-latkowi za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna. Natomiast pasażer toyoty już trafił do aresztu śledczego.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.


Czytaj też: W Ochocicach dachował samochód. Kierowca był pijany, wiózł pasażerów

Exit mobile version