Kobieta chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją radomszczańscy policjanci

Radomszczańscy policjanci zapobiegli tragedii i pomogli 52-letniej kobiecie. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę w nocy przy drodze krajowej nr 42. Jeszcze tego samego dnia trafiła ona pod opiekę medyków.


Codzienna policyjna praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, podejmowanie interwencji czy patrolowanie ulic. Bardzo często funkcjonariusze w sposób bezpośredni ratują ludzkie życie. Udzielają pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków, ale także osobom, które postanowiły odebrać sobie życie. Tak właśnie było wczoraj w nocy – mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Informację o kobiecie, która chciała odebrać sobie życia, dyżurny radomszczańskiej jednostki otrzymał 27 kwietnia po godzinie 23:00. Według zgłoszenia kobieta opuściła miejsce zamieszkania i oddaliła się w nieznanym kierunku.

W związku z zagrożeniem życia i zdrowia kobiety, policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania. W trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze radomszczańskiej drogówki na DK42 zauważyli kobietę, która odpowiadała rysopisowi zaginionej 52-latki. Jak się później okazało, typowanie było prawidłowe. Mundurowi zaopiekowali się kobietą. Dzięki czujności rodziny i szybkim działaniom policjantów nie doszło do tragedii, a wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła kobietę do szpitala pod opiekę lekarzy specjalistów – relacjonuje przebieg wydarzeń funkcjonariusz policji.

Policja przypomina, aby nie lekceważyć sygnałów naszych bliskich i znajomych świadczących o kłopotach, a w szczególności myślach samobójczych. Szybka informacja przekazana służbom może uratować takiej osobie życie.


Czytaj też: Kierowca zatrzymał się na środku skrzyżowania. Był kompletnie pijany

Exit mobile version