Koncert charytatywny na leczenie Amelki Fajkowskiej w MDK w Radomsku [FOTO]

W niedzielne popołudnie, 5 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się koncert charytatywny na leczenie Amelki Fajkowskiej – zuchenki z 17 Gromady Zuchowej „Zielone Ufoludki”, która dzielnie walczy z groźnym nowotworem.


Amelia przeszła operację usunięcia guza. Zdiagnozowano u niej wyściółczaka anaplastycznego III z fuzją genów ZFTA i RELA – bardzo niebezpieczny, szczególnie trudny na leczenie rodzaj guza. Teraz jedyną szansą dla dziewczynki jest innowacyjne leczenie, które wymaga specjalistycznych badań. Z tym związane są ogromne koszty. Konieczne jest wsparcie finansowe na leczenie 10-letniej radomszczanki. Pieniądze można wpłacać na konto utworzone na stronie siepomaga.pl – Amelia Fajkowska – zbiórka charytatywna.

W trakcie imprezy w holu MDK odbył się kiermasz, była też fotobudka, malowanie twarzy dla dzieci oraz przyprawianie sztucznych warkoczy.

Natomiast Extreme Radomsko w sali tanecznej zaprezentował pokaz Zumby. Oprócz tego w sali kameralnej odbyły się występy artystyczne w wykonaniu grup harcerskich, Zespołów Wokalnych MDK „Tęczowe Nutki” oraz „Tacy Nie Inni”. Na zakończenie wystąpił radomszczański bard Dominik Żulicki.

Podczas trwania całego koncertu można było skorzystać z kawiarenki, gdzie na gości czekały domowe babki, ciasta i ciasteczka.

 


Czytaj też: Atrakcje turystyczne woj. łódzkiego oraz Częstochowy zatrzymane w kadrze przez uczestników Foto Pozytyw [FOTO]

Exit mobile version