Koncert zespołu Oranżada do filmu “Brzdąc” w MDK w Radomsku

Już w sobotę, 21 stycznia interesujące wydarzenie w Miejskim Domu Kultury w Radomsku – pokaz filmu “Brzdąc” Charliego Chaplina, do którego muzykę na żywo wykona zespół Oranżada!


Oranżada – zespół powstał w 2002 roku w Otwocku. Gra muzykę alternatywną, jazzową i awangardową. Zagrał około 500 koncertów w Polsce i za granicą. Występował m.in. na Open’er Music Festival, Nowe Brzmienia w Lublinie 2021.

Grupa przygotowała muzykę do niemego filmu “Brzdąc” w reżyserii Charlesa Chaplina. Premiera wydarzenia odbyła się na Festiwalu Teatralnym w Bremen w 2009 roku. Efekty tych działań będzie można posłuchać w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku 21 stycznia o godz. 18.00.

Radomsko wake up!! Pewnie jeden z ostatnich razów polecimy w taperkę to tego mocno gigowego i socjalnielubnego dzieła. Uwaga: Można przybyć z dziećmi i zobaczyć grzeczny zespół psychorockowy w wydaniu omletowo zabawnym. Muzycznie nisza jak zwykle, ale wszyściutko podane w krawacie i kici kici kiciu jest. Zatem Moi mili pyszna zabawa już w sobotę! – zapraszają członkowie zespołu.

Film „Brzdąc” pozornie oparty jest na slapstickowych gagach, które spina jednak klamra melodramatu. Uboga dziewczyna podrzuca niechciane dziecko fajtłapowatemu szklarzowi, który zaopiekował się malcem. Po latach opieka społeczna postanawia odebrać brzdąca przypadkowemu opiekunowi, szczęśliwie pojawia się „wyrodna” matka, teraz już bogata dama, która niesie pomoc.

“Brzdąc” (The Kid): kategoria: komedia; rok produkcji: 1921; reżyseria: Charles Chaplin; obsada: Charles Chaplin, Edna Purviance, Henry Bergman. Kraj: USA Czas trwania: 50 min.

Bilety 20 zł.


Czytaj też: DKF zaprasza na seans

Exit mobile version