Konkurs wiedzy pożarniczej w MBP w Radomsku [FOTO]

W Miejskiej Bibliotece Publicznej 20 marca zakończono miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy Oddziału Miejskiego OSP RP Radomsko oraz urzędu miasta w Radomsku ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru.

Udział w miejskim etapie konkursu wzięło 38 uczniów z radomszczańskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Młodzież rywalizowała w trzech grupach wiekowych, a ich zadaniem było odpowiedzieć na 20 pytań związanych z wiedzą pożarniczą.


Czytaj też: Klaudia Kucharska z II LO w Radomsku finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza

Exit mobile version