Kto został Mistrzem Kierownicy? X finał profilaktycznej akcji w Radomsku [FOTO]

W poniedziałek, 3 czerwca na miejskim palcu targowym w Radomsku odbył się finał akcji profilaktycznej “Mistrz Kierownicy”. Konkurs dedykowany był dla uczniów szkół średnich.


Konkurs “Mistrz Kierownicy” zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku, we współpracy z jedną z radomszczańskich szkół jazdy i lokalnymi przedsiębiorstwami. Celem akcji jest zwiększenie wiedzy i praktyki młodych kierowców.

Funkcjonariusze odbyli liczne spotkania z uczniami 7 szkół średnich działającymi na terenie powiatu. W prelekcjach udział brali również pracownicy szkoły jazdy. Tematem przewodnim zorganizowanych spotkań z młodzieżą było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz odpowiedzialność młodych kierowców. Uczniowie szkół mieli okazję dowiedzieć się jakie są konsekwencję brawurowej jazdy, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz zagrożeniu karą za wybrane wykroczenia.

Policjanci poprzez przekazaną wiedzę, chcieli uzmysłowić młodzieży, że każdy z nich ponosi odpowiedzialność za swoje zachowanie. Mistrzowska jazda to przede wszystkim bezpieczna, zgodna z przepisami, kulturalna, pokazująca szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Każda ze szkół wytypowała do udziału w konkursie 4 osoby. W pierwszej kolejności zawodnicy musieli się zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru. Następnie uczestnicy posiadający prawo jazdy pokonywali wcześniej przygotowany tor. Z kolei uczniowie nie mających uprawnień do kierowania zmierzyli się z torem przeszkód w alkogoglach i narkogoglach. Podczas konkurencji mierzony był czas.

W kategorii osób bez prawa jazdy:

  1. miejsce zajął Jakub Banasik (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu);
  2. miejsce przypadło Dominikowi Szymczykowi (Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku);
  3. miejsce zajęła Karolina Krupa ( Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku).

W kategorii osób walczących o Puchar “Mistrza Kierownicy” posiadające prawo jazdy kat B:

  1. miejsce wygrał Bartłomiej Daros (Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku);
  2. miejsce przypadło Marcelinie Robak (Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku);
  3. miejsce zajął Kacper Bus (Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku).

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej akcji, ponieważ są to działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich. Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy i nieustąpienie pierwszeństwa. Wbrew temu, co większość z nas zakłada, najwięcej wypadków drogowych ma miejsce w miesiącach letnich, na prostych odcinkach drogi, przy dobrych warunkach atmosferycznych. Niestety najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków charakteryzują się młodzi kierowcy do 24 roku życia. Dlatego wiedząc, jak ważna jest profilaktyka i ciągła edukacja kierowców, zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji – dodaje policjant.Czytaj też: Bądź bezpieczny na rowerze

Exit mobile version