Likwidacja powszechnych punktów szczepień w Radomsku i Przedborzu

 Od 1 września przestaną działać punkty szczepień powszechnych w Radomsku (ostatnio zlokalizowany w Powiatowej Hali Sportowej) oraz w Przedborzu.


Decyzja w sprawie likwidacji powszechnych punktów szczepień w naszym województwie zapadła w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi ze względu na znaczny spadek liczby szczepień dokonywanych w tych punktach, zorganizowanych przez samorządy terytorialne.

W związku z tym, a także biorąc pod uwagę potencjał (…) aptek oraz mobilnych punktów szczepień, funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego informuję, że nie ma potrzeby utrzymywania punktów szczepień powszechnych w obiektach należących do jednostek samorządu terytorialnego. Jednocześnie, jako Pełnomocnik Wojewody Łódzkiego ds. szczepień przeciw Covid-19 pragnę podziękować za dotychczasową pracę” – czytamy w piśmie przesłanym przez Jolantę Kowalik–Gęsiak, dyrektor wydziału zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Osoby, które zostały już zapisane na wrześniowe terminy w punkcie szczepień powszechnych, zostaną zaszczepione w punkcie prowadzonym przez SP ZOZ ,,Pro Familia” w przychodni przy ul. Armii Krajowej.

Exit mobile version