Łódzcy Terytorialsi oddali 100 litrów krwi!

W okresie wakacyjnym, ze względu na większą ilość wypadków drogowych wzrasta zapotrzebowanie na krew. W obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, ponieważ do banków krwi zgłasza się mniej dawców.

3 czerwca na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Źródłowej 52 w Łodzi odbyła się kolejna zbiórka krwi, w której uczestniczyli żołnierze i pracownicy cywilni 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi oraz Straży Miejskiej w Łodzi.

– Łącznie w akcji krwiodawstwa wzięły udział 23 osoby, które oddały 10,35 litra krwi. Jest to już czwarta w tym roku w ramach operacji przeciwkryzysowej „Odporna Wiosna” akcja oddawania krwi przez żołnierzy 9ŁBOT. Poprzednie miały miejsce 16 kwietnia w 91 batalionie lekkiej piechoty w Zgierzu, 13 maja w 92 blp w Kutnie i 20 maja również przy ul. Źródłowej 52 w Łodzi. Łącznie w ciągu dwóch miesięcy, podczas czterech zbiórek krwi zorganizowanych przez łódzkich Terytorialsów wspólnie z RCKiK w Łodzi udało się zebrać 100 litrów krwi i nie jest to nasze ostatnie słowo – zapewnia ppłk Marcin Siudziński Zastępca Dowódcy 9 Łódzkiej Brygady OT.

 

Exit mobile version