Miasteczko Ruchu Drogowego w Radomsku już po remoncie. Pierwsi uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową [FOTO i VIDEO]

Młodych użytkowników jednośladów ucieszy informacja, że już można korzystać z Miasteczka Ruchu Drogowego w Radomsku. 28 maja pierwsi uczniowie pod czujnym okiem policji przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.


Znajdujące się przy ulicy Brzeźnickiej w Radomsku, miasteczko ruchu drogowego powstało w latach 80-tych. Miejsce to przez lata stało się bardzo zaniedbane i wymagało remontu. Prace remontowe ruszyły 25 stycznia br.

Zależy nam na tym, aby młodzież, która trenuje na kartę rowerową i potem zdaje egzaminy, mogła podchodzić do nich w dobrych warunkach. Za 1,4 mln zł odnowiliśmy to miasteczko. Powstały nowe nawierzchnie dróg oraz chodników, a także nowe oznakowanie drogowe i nowe ogrodzenie tego terenu. Po remoncie miasteczko zyskało nowe, estetyczne oblicze i mam nadzieję, że będzie cieszyć mieszkańców przez długie lata – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Oprócz tego wykonano: nowe krawężniki, nawierzchnię utwardzono kostką betonową, ulice wykonano z nawierzchni bitumicznej, wymieniono instalację oświetlenia w zakresie opraw, słupów oraz okablowania, a także wykonano oznakowanie pionowe wraz z niezbędną wymianą i uzupełnieniem tablic i nowe oznakowanie poziome. Na terenie zamontowano również elementy małej architektury, jak ławki i kosze.

Na terenie miasteczka znajduje się stacja do naprawy rowerów. A także tor pumptrack, który powstał w 2020 roku w ramach Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to tor o falistej nawierzchni do jazdy rowerem, hulajnogą lub deskorolką. Ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami oraz odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami, umożliwiającymi rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania.

To co cieszy to fakt, że podczas remontu nie wycięto żadnego drzewa, dokonano tylko przycinki pielęgnacyjnej zieleni.

Wraz z oficjalnym otwarciem miasteczka ruchu we wtorek, 28 maja pod czujnym okiem policjantów, uczniowie z dwóch szkół podstawowych nr 8 i 10 w Radomsku przystąpili do pierwszego, poważnego egzaminu na kartę rowerową.
Czytaj też: Ulicą Piłsudskiego w Radomsku znów będą jeździć autobusy miejskie. Wracają kursy

Exit mobile version