Mieszkańcy i samorządowcy uczyli się podstaw zakładania łąki kwietnej

Ogrody, parki, skwery – to ozdoba każdej miejscowości, a także przestrzenie do wspólnego spędzania czasu i do odpoczynku. Jednym z elementów zieleni są modne ostatnio łąki kwietne. Warsztaty z zakładania łąki zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Radomsku.


Województwo Łódzkie Ogrodem Polski to projekt realizowany w ramach Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. W ramach projektu przygotowano cykl spotkań, które dotyczą zieleni.

Mieszkańcy i samorządowcy z powiatu radomszczańskiego na zorganizowanych w poniedziałek 10 października w starostwie warsztatach uczyli się od podstaw zakładania kwietnej łąki oraz naturalnych metod nawożenia i ochrony roślin w ogrodzie. Praktyczną wiedzę przekazywali uczestnikom spotkania doświadczeni instruktorzy. Wyniesiona z zajęć wiedza z pewnością będzie bardzo przydatna podczas podjęcia inicjatywy utworzenia kwietnej łąki.

Celem projektu #WojewództwoŁódzkieOgrodemPolski, jest wzrost świadomości mieszkańców Łódzkiego na temat prozdrowotnego wpływu terenów zielonych oraz zachęcenie do działań proekologicznych. Efektem projektu będzie poszerzenie i wzbogacenie przestrzeni publicznej o atrakcyjnie zaaranżowane tereny zielone, upowszechnienie wiedzy ogrodniczej i ekologicznej, a także zachęcenie do sięgnięcia po środki wspierające inicjatywy mające wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego.

Tereny zieleni nieformalnej w miastach, a takimi są kwietne łąki, pochłaniają więcej dwutlenku węgla niż uporządkowane parki i skwery – wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytet Łódzki i SGGW / Warsaw University of Life Sciences.

Exit mobile version