Na liczniku miał 123 km/h. Bilans 44-letniego pirata: utrata prawka, wysoki mandat i sporo punktów karnych

Dziś policjanci prowadzą cykliczną akcję “Prędkość”. Jej celem jest zwrócenie uwagi, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest właśnie nadmierna prędkość. Radomszczańscy policjanci zatrzymali pirata drogowego, który w terenie zabudowanym pędził 123 km/h.


Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym jechał o 73 km/h za szybko.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

6 czerwca policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości w Strzelcach Małych w gminie Masłowice. Po godzinie 17.00 zatrzymali kierowcę skody, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 123 km/h.

Kierowca, którym okazał się 44-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego – dodaje policjant.


Czytaj też: Dziś ogólnopolska akcja policji “Prędkość”

Exit mobile version