Naukobus i człowiek-układanka z Centrum Nauki Kopernik pojawi się w Ładzicach i Gomunicach

Choć trwają wakacje to Naukobus z Centrum Nauki Kopernik nie odpoczywa, a wciąż odwiedza dzieci i młodzież w kolejnych miejscowościach w kraju. I tak od 12 do 13 lipca będzie gościł w powiecie radomszczańskim.


Mobilna i interaktywna wystawa, którą Naukobus wiezie na swoim pokładzie pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę. 12 lipca Naukobus odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach, a dzień później będzie gościł w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach. W tych dniach dzieci i młodzież, którzy odwiedzą wystawę będą mogli korzystać nieodpłatnie z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, zadawać pytania i odkrywać zjawiska przyrodnicze.

Naukobus i człowiek-układanka w Ładzicach i Gomunicach

Wszyscy, którzy w tych dniach odwiedzą placówki w Ładzicach i Gomunicach będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić swoją pamięć, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak ciężko pracuje ludzkie serce.

Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Dzieci i młodzież, którzy odwiedzą wystawę będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się, jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.

Zajęcia z udziałem Naukobusa są częścią programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik oraz Ministra Edukacji i Nauki.

W toku ewolucji pojawił się gatunek człowieka, którego misją jest pomaganie innym w zaspokajaniu ich naturalnej ciekawości – to łowcy zjawisk. Wyłapują zjawiska przyrodnicze by potem zamknąć je w eksponatach. Sprawdź, jak działają łowcy zjawisk – przetestuj nasze eksponaty w Naukobusie, Planetobusie i Centrum Nauki Kopernik. Poniżej można obejrzeć kreskówkę o Łowcach Zjawisk pokazującą, jak powstają nasze eksponaty.



Czytaj też: Starter szkoli: Kreatywność w biznesie

Exit mobile version