Od 1 stycznia bezpłatna komunikacja miejska w Radomsku. Potrzebna będzie elektroniczna karta

Od 1 stycznia 2023 roku wszyscy mieszkańcy Radomska będą mogli poruszać się bezpłatnie komunikacją miejską. Aby korzystać z tego przywileju konieczne będzie wyrobienie sobie specjalnej karty elektronicznej – takiej radomszczańskiej migawki.


Jako że wyrobienie specjalnej karty zajmuje trochę czasu, MPK Radomsko wprowadza okres przejściowy. Od 1 do 16 stycznia w autobusach miejskich będzie można się legitymować dowolnym dokumentem potwierdzającym zamieszkanie w Radomsku lub gminie Radomsko. W tym czasie wszystkie osoby uprawnione, które chcą korzystać z autobusów MPK, muszą uzyskać lub zaktualizować swoje bilety-karty elektroniczne wydawane przez spółkę MPK.

Można to zrobić w Punktach Obsługi:

  • w Bazie MPK przy ul. Narutowicza 59
  • lub w Urzędzie Miasta Radomska przy ul. Tysiąclecia 5,

gdzie potrzebne będzie okazanie dokumentu uprawniającego do bezpłatnych przejazdów.

Koszt wyrobienia elektronicznej karty to 15 zł. Regulamin karty elektronicznej i bilety jednorazowego dostępne na stronach urzędu miasta.

Bezpłatna komunikacja miejska od 1 stycznia przyszłego roku będzie przysługiwać wszystkim osobom, których miejscem zamieszkania jest Radomsko i którzy rozliczają podatek dochodowych od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Radomsku. A na wniosek wójta teren gminy Radomsko wejdzie w strefę miejską.


Czytaj więcej: Darmowa komunikacja miejska dla mieszkańców Radomska

Exit mobile version