Uroczystą mszą świętą w Kolegiacie św. Lamberta rozpoczęto Miejskie Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Po zakończeniu mszy przedstawiciele władz miasta i powiatu oddali hołd ofiarom Katynia składając kwiaty pod tablicami epitafijnymi na Starym Cmentarzu.
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest 13 kwietnia, w rocznicę opublikowania przez Niemców (w 1943 r.) informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, policjantów, urzędników, uczonych, artystów, lekarzy, nauczycieli, prawników wziętych do niewoli jesienią 1939 r., po agresji ZSRR na Polskę. Stanowili oni elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Związek Radziecki przyznał się oficjalnie do popełnienia zbrodni dopiero po pięćdziesięciu latach od dokonania mordu.
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku
Okolicznościowa wystawa książek ze zbiorów biblioteki ph.: Katyń: zbrodnia, prawda, pamięć.
Ekspozycja ph.: Zbrodnia katyńska, składająca się z 40 paneli. Fotografie pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Lublinie, IPN, Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, Muzeum Katyńskiego, Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Puławy, Lubelskiego Zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża, a także ze zbiorów prywatnych. Ekspozycja powstała we współpracy z Archiwum Państwowym w Lublinie oraz p. Zbigniewem Kiełbem, pracownikiem puławskiej Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Puławy.
15 kwietnia godz. 18.00 – program „Kultura ma głos”poświęcony zbrodni katyńskiej. Audycji będzie można posłuchać na www.kulturamaglos.pl. i www. mdkradomsko.pl. – org. Miejski Dom Kultury w Radomsku
Galeria w oknie „Zbrodnia katyńska” przygotowana przez IPN Oddział w Lublinie
Od 9 do 16 kwietnia 2021 – Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku