Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych – inicjatywa łącząca rolnictwo z edukacją

W Starostwie Powiatowym w Radomsku odbyło się spotkanie poświęcone Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. To świetna inicjatywa, która łączy rolnictwo z edukacją i pokazuje, jak może stać się dodatkowym źródłem dochodu.


Małgorzata Bogdańska, koordynator wojewódzki OSZE w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, przybliżyła zasady działania sieci, proces aplikacji oraz korzyści płynące z prowadzenia zagrody edukacyjnej.

Podczas szkolenia, które odbyło się 18 marca przekazano wiele cennych informacji dla osób, które chcą założyć lub przekształcić swoje gospodarstwo w zagrodę edukacyjną. Uczestnicy dowiedzieli się m.in.:

Celem tworzenia zagród edukacyjnych są obopólne korzyści – dla rolnika to szansa na dodatkowy zarobek, rozwój swojego gospodarstwa i możliwość dzielenia się swoją pasją, a dla społeczności lokalnej to zwiększenie świadomości wśród całych rodzin, edukacja najmłodszych oraz lepsze zrozumienie pochodzenia żywności i pracy rolnika. Dzięki takim miejscom najmłodsi mogą zobaczyć na własne oczy, jak powstaje żywność, jak dbać o zwierzęta i jak ważna jest troska o środowisko.

Dyskusja była owocna i bardzo ożywiona! W Polsce działa już 340 zagród edukacyjnych, a w województwie łódzkim jest ich 13. To wciąż ogromna szansa dla rolników na rozwój i dodatkowy zarobek.



Czytaj też: Święto stolarzy i producentów mebli

Exit mobile version