OSP Folwarki zostało włączone do KSRG [FOTO]

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w radomszczańskiej dzielnicy Folwarki została włączona do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ten wielki sukces strażacy z OSP Folwarki świętowali w sobotę, 25 marca.


Decyzję o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wręczył strażakom Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, nadbrygadier Grzegorz Janowski. Wydarzenie połączone zostało z przekazaniem jednostce wozu strażackiego. Klucze do pojazdu wręczył druhom z OSP Folwarki prezydent Jarosław Ferenc.

Zawsze OSP było mi bliskie. Uważam, że zawsze trzeba Was doceniać, ponieważ chronicie nie tylko życie ale też mienie. W Radomsku działają cztery jednostki OSP. Wy jesteście drugą, która dołącza do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To Wasz ogromny sukces – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Niedawno urząd miasta w Radomsku przekazało 470 tysięcy złotych na zakup wozu bojowego dla OSP Stobiecko Miejskie. Wóz, który do tej pory służył w Stobiecku Miejskim rozpoczyna dziś służbę w OSP Folwarki.

 


Czytaj też: Złote Gody w Radomsku. Medale dla par małżeńskich

Exit mobile version