GDY PIOSENKA SZŁA DO WOJSKA… [FOTO,VIDEO]

W Radomsku wojskowa piosenka przyszła do mieszkańców miasta w przeddzień Święta Wojska Polskiego.

Wydarzenie odbywające się w Parku Świętojańskim zgromadziło przede wszystkim dojrzałą publikę. Radomszczanie mieli możliwość wysłuchania polskich pieśni wojskowych.  W specjalnie przygotowanym programie wystąpiły dwa radomszczańskie chóry seniorów: „Złota Nutka” i „Złocisty Promień”.

Zwieńczeniem imprezy był program artystyczny w wykonaniu Krzysztofa Korzeniowskiego i Marcina Dźbika. Artyści krakowskich scen śpiewali pieśni patriotyczne i żołnierskie. Każda z nich nawiązywała do utworu poetyckiego.

– Moim zdaniem wszystko co pomaga obudzić w Polakach ducha narodowego, ducha który pozwoli scalić społeczność danego miasta, w tym konkretnym przypadku Radomska  ma znaczenie – zauważa Krzysztof Korzeniowski.

Organizator wydarzenia, którym był Miejski Dom Kultury nie zapomniał o milusińskich. Na najmłodszych mieszkańców miasta czekało malowanie twarzy, plecenie warkoczyków oraz warsztaty plastyczne.

Przysłowiowe pięć minut miał też zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, którego członkowie przybliżali  radomszczanom ideę BO oraz zachęcali do składania wniosków.

Exit mobile version