Podsumowanie wirtualnych zawodów sportowych „Aktywna Szkoła run&walk 2021”

Aktywna Szkoła run&walk została utworzona wiosną 2020 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku. Jest to wirtualna rywalizacja dla uczniów szkół podstawowych w powiecie radomszczańskim. Celem rywalizacji jest popularyzacja kultury fizycznej poprzez indywidualne spacery lub bieganie, jest to mobilizacja uczniów do aktywnego trybu życia oraz odpoczynek od nauki zdalnej.

Uczniowie nie uczęszczają do szkoły, ale mogą się dobrze bawić i dzielić swoimi osiągnięciami. Dzięki aplikacji STRAVA, uczestnicy zapisują swoje przebyte metry, kilometry, które automatycznie się sumują.

Zawody trwały od 15 marca do 15 kwietnia 2021 roku, a ich organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Radomsku.

Do rywalizacji przystąpiło 52 uczestników, reprezentantów siedmiu szkół podstawowych powiatu radomszczańskiego, jednak do mety dotarło 38 zawodników. Utworzone zostały dwie kategorie wiekowe, klas 1-3 oraz klas 4-8. Za wspaniałe współzawodnictwo i zaangażowanie, wyróżnione zostały także dwie osoby. Uczniowie łącznie przemierzyli 3869 km co jest niesamowite. Mamy nadzieję, że pomimo zakończenia zawodów, uczniowie będą w dalszym ciągu aktywnie spędzać wolny czas. – mówi nauczyciel Przemysław Makles.

We wtorek na placu szkolnym PSP nr 8 w Radomsku, odbyła się krótka dekoracja zwycięzców. Otrzymali oni puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.