Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 30. Finału WOŚP

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30 stycznia 2022 roku na ulicach pojawi się większa liczba patroli. Mundurowi apelują aby w sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmować dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego 112.


Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają również o bezpieczeństwo wolontariuszy. Policjanci zalecają aby puszki wystawione już w różnych punktach np. sklepach odpowiednio zabezpieczyć przed kradzieżą.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986).
Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony; głównych ciągach komunikacyjnych;
miejscach dobrze oświetlonych; miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych; miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.


Czytaj też: Sprzęt od WOŚP dla radomszczańskich karetek

Exit mobile version