PulsRadomska.pl

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą

fot.KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci z ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mundurowi zatrzymali a następnie osadzili w policyjnej celi zarówno kierowcę golfa jak i czterech pasażerów. Wszyscy są obywatelami Ukrainy. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


2 maja 2021 roku jeden z patroli ruchu drogowego dokonywał pomiaru prędkości w miejscowości Antopol, gmina Kodrąb. Około godziny 17.30 mundurowi próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego golfem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca volkswagena zignorował podawane przez policjantów polecenia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za uciekającą osobówką. Mimo włączonych w radiowozie sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca golfa pędził przed siebie. Takim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po przejechaniu kilku kilometrów gwałtownie zatrzymał pojazd i osoby w nim jadące zaczęły uciekać pieszo. W rezultacie po kilku minutach policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 24 do 31 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Zatrzymani to obywatele Ukrainy mieszkający czasowo na terenie Radomska. Czterej mężczyźni byli nietrzeźwi, mieli od promila do dwóch promili alkoholu w organizmie. Trzeźwa była jedynie kobieta, która utrzymywała, że nie wie kto kierował golfem. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił na postawienie zarzutów 25-letniemu Ukraińcowi. 4 maja, podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Ugodził nożem kolegę. 38-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Exit mobile version