Politycy PO w Radomsku. Rozmowy z mieszkańcami w ramach akcji “Tu jest przyszłość” [FOTO]

Na spotkanie z mieszkańcami w poniedziałek, 27 lutego do Radomska przyjechali posłowie Platformy Obywatelskiej: Borys Budka, Wojciech Saługa, Urszula Augustyn oraz senator Halina Bieda. Tym samym rozpoczęła się akcja “Tu jest przyszłość”.


Spotkanie w Radomsku rozpoczęło akcję “Tu jest przyszłość”, gdzie pierwszym przystankiem jest właśnie województwo łódzkie. Kolejne na mapie będą miejscowości w województwach wielkopolskim, śląskim, kujawsko-pomorskim.

Podczas otwartego spotkania z mieszkańcami parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej zorganizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, poruszone zostały m.in. tematy energetyczne.

Na poziomie powiatu wystarczy biogazownia, dwa wiatraki i fotowoltaika, by zapotrzebowanie na prąd dla konsumentów było zabezpieczone. A PiS po kolei rozebrał każdy element, żeby energetyka odnawialna nie była opłacalna. I tym zabija polski biznes, bo wysokie koszty nośników energii, gazu czy prądu to zabicie i tych małych i tych dużych przedsiębiorstw. (…) Gwarancją niskich cen i walki ze smogiem jest energetyka odnawialna, a także mądre zainwestowanie w atom – mówił Borys Budka.

Nie zbrakło również pytań ze strony mieszkańców m.in. o system wyborczy, zasadności wspólnej listy opozycji do wyborów, o system sprawiedliwości, a tym samym o rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości, a także o plany na przyszłość. Z widowni padły również obawy o to czy wybory w ogóle się odbędą. Pytano również o ofertę dla młodych ludzi.

Do młodych trafia się innymi kanałami. Dla młodych ludzi organizujemy spotkania, eventy, na których toczą się dyskusje z politykami. Jestem wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym i uczę prawniczych przedmiotów. Rozmawiam z młodymi ludźmi i oni mają problemy, które dotykają nas wszystkich np. z dojazdem i proszą o zdalne wykłady i to nie ze względu na covid. Problem jest z wynajęciem mieszkania, które jest za drogie. Donald Tusk mówił o propozycji kredytu zero procent, kredytu mieszkaniowego dla młodych. Program dedykowany z darmowym kredytem w tym znaczeniu, że spłacasz tylko kapitał, a państwo gwarantuje spłatę odsetek. A to co już zrobiliśmy to wydłużyliśmy urlop rodzicielski, budowaliśmy żłobki i przedszkola by nie wykluczać ludzi młodych z rynku pracy, którzy chcą mieć dzieci – mówił wiceprzewodniczący PO.

Padło również pytanie o program “Cela plus”.

Długo by o tym mówić, ale sprowadza się do jednego – jeśli złamałeś prawo to będziesz siedział. Tylko o tym nie zdecyduje Tusk, Budka czy inny polityk, tylko zdecyduje o tym sąd. Niewinny nie musi się bać – mówił Budka.

Politycy odbyli tego dnia spotkania z radomszczańskimi przedstawicielami organizacji pozarządowych, z przedstawicielami szkół i związków zawodowych oraz przedsiębiorcami. Zbierano również podpisy popierające projekt ustawy “Tak dla in vitro”, jednocześnie zwiedzając centrum miasta, po którym oprowadzali radni PO Łukasz Więcek oraz Rafał Dębski.


Czytaj też: Jednostka OSP Pławno w ogólnopolskim systemie KSRG

Exit mobile version