Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Na hali sportowej w Gomunicach zorganizowano powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po dwuletniej przerwie na skutek ograniczeń pandemicznych dzieci i młodzież znów mogły wziąć w nim udział. Do rywalizacji stanęło 8 szkół podstawowych z powiatu radomszczańskiego, które wystawiły swoich reprezentantów w regulaminowych grupach wiekowych.

W miniony piątek (22 kwietnia) 32 zawodników szkół podstawowych naszego powiatu wzięło udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe, tj. z roczników 2007 – 2009 oraz 2010 – 2012. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tegoroczny powiatowy etap tej imprezy odbył się w gminnej hali sportowej w Gomunicach.

Od godziny 8:00 wszyscy uczestnicy byli gotowi do zbiórki organizacyjnej poprzedzającej całość rywalizacji. Zawodnicy zapoznali się z regulaminem turnieju, po czym przystąpili do poszczególnych jego etapów. Mieli do rozwiązania test wiedzy, test skrzyżowań, jazdę rowerem w miasteczku ruchu drogowego, jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód i zadanie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacja była niezwykle zacięta od pierwszej do ostatniej sekundy. Oczywiście wszystko odbyło się z poszanowaniem zasad “fair play”. Ostatecznie po kilku tych etapach zostali wyłonieni najlepsi w swoich kategoriach wiekowych.

W przedziale wiekowym 13 – 15 lat na podium stanęły trzy drużyny z następujących szkół:

Drugi przedział wiekowy zawierał uczestników między 10 a 12 rokiem życia. I tutaj najlepsze były drużyny kolejno ze szkół:

Komisja konkursowa wyłoniła również najlepszych zawodników turnieju. Te tytuły przypadły Julii Łukasik – zawodniczce z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobryszycach oraz Januszowi Adaszkowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzałkowie. Dla każdego zawodnika organizatorzy również przewidzieli drobne upominki, jako dodatkową motywację do uczestnictwa w kolejnych edycjach turnieju, który rok rocznie ma jeden najważniejszy cel, a mianowicie popularyzację wiedzy i umiejętności w ruchu drogowym.

Puchary i nagrody wspólnie wręczyli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku – nadkom. Przemysław Mazurkiewicz oraz wójt gminy Gomunice – Paweł Olejniczak, który dodatkowo ufundował puchary dla najlepszych zawodników. Nagrody rzeczowe dla zwycięzców i wszystkich uczestników przekazało Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Urząd Miasta Radomska.

CZYTAJ TEŻ: Repertuar Kina Pasja

Exit mobile version