Profesjonalny wernisaż w ogrodowej scenerii

W galerię  zamieniło się podwórko Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej KAMIL w Strzałkowie.

Podczas plenerowego wernisażu prace przyszłych  fotografików podziwiali m.in. Małgorzata Lewandowska wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego, Fabian Zagórowicz, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego i Monika Malcher, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku.


Wystawa to rezultaty trwających prawie 4 miesięcy warsztatów fotograficznych, podczas których podopieczni placówki pod okiem profesjonalistów z Fundacji foto Pozytyw poznawali tajniki fotografii. Doskonale dobrana sceneria idealnie się komponowała z pracami młodzieży uczestniczącej w warsztatach.

Młodzież nie mogła narzekać na nudę. Podczas warsztatów działo się wiele interesujących doświadczeń – Integracja zmysłów  i działania  polisensorycznie – dzięki czemu udało się „ponurkować w akwarium” oraz lewitować. KAMILOWA piwnica zamieniła się w prawdziwy modowy wybieg oraz celebrycką ściankę, na której podopieczni placówki ćwicząc swoje aktorskie możliwości bawili się w pokazywanie i odgadywanie  poszczególnych stanów emocjonalnych. Nie zabrakło także pieszych wycieczek i nurkowania w trawie w poszukiwaniu modeli do fotografowania.

Jak przystało na profesjonalny wernisaż na gości czekał pyszny poczęstunek przygotowany wspólnie przez podopiecznych i wychowawców. A na koniec zaproszeni goście mogli wykazać się talentem artystycznym, malując na folii.Czytaj też: Kolejne luzowanie obostrzeń

Exit mobile version