Protest rolników. Będą spore utrudnienia w ruchu

Na najbliższe dni planowane są protesty rolników, dlatego ruch na drogach powiatu radomszczańskiego w najbliższym czasie może być utrudniony.


Na 19 marca od godziny 9.00 do godziny 18.00, rolnicy zaplanowali zgromadzenie na terenie gminy Żytno. Zbiórkę zarządzono na parkingu w miejscowości Maluszyn. Następnie drogą wojewódzką nr 785 pojazdy mają przemieścić się pod urząd gminy w Żytnie, mieszczący się przy ulicy Krótkiej. Po 2-godzinnym pobycie pod urzędem rozpoczną drogę powrotną.

Natomiast w Radomsku 20 marca w godzinach 6.30 – 20.30 protestujący będą zgromadzeni przy ulicy Brzeźnickiej 65 a (rondo), tj. na drodze krajowej nr 42 oraz w godzinach 7.00 – 19.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Krakowskiej z ulicą Targową (rondo), na drodze krajowej nr 91.

Dodatkowo, 20 marca w godzinach 7.00 – 19.00 rolnicy z okolic Przedborza, zgromadzą się w Przedborzu przy zbiegu ulic: Mostowa, Konecka, Trytwa, Krakowska (rondo). Tym samym, zablokują tam drogę krajową nr 42.

Ponadto, autostrada A1 w miejscowości Kamieńsk będzie całkowicie zablokowana w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego od rana 20 marca, do godzin południowych 22 marca.

Wydarzenia te, zapewne wpłyną na sposób i czas poruszania się ulicami Radomska, Przedborza oraz powiatu radomszczańskiego. Nie trudno przewidzieć, że pojawią się duże zatory. Dlatego też policja prosi wszystkich kierowców o cierpliwość, ostrożność i stosowanie się do sygnałów oraz wskazówek policjantów.

W związku z taką sytuacją, apelujemy o wcześniejsze zaplanowanie trasy alternatywnej. Ponadto, zwracamy się do mieszkańców powiatu radomszczańskiego o uwzględnienie tych utrudnień przy planowaniu i realizacji codziennych obowiązków i potrzeb – mówi nadkomisarz Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego nie pozostawią kierowców samych z tymi utrudnieniami i przez cały czas protestów będą służyć im pomocą w przemieszczaniu się po radomszczańskich drogach oraz wskazywać drogi alternatywne.

Nawet w takich okolicznościach musimy pamiętać o „korytarzu życia” dla służb ratunkowych. Policjanci, ratownicy medyczni, strażacy i inne służby muszą mieć zapewnioną możliwość szybkiego dotarcia do miejsca, gdzie ktoś może potrzebować pomocy. Życie i zdrowie drugiego człowieka to sprawa kluczowa, również dla protestujących.


Czytaj też: Wypadek w Katarzynowie. Pijany kierowca uderzył w drzewo. Ranne 2 osoby

Exit mobile version