PRZEŁOMOWY ROK DLA SZPITALA. BĘDĄ NOWE PORADNIE I PAŃSTWOWE KARETKI

Szpital Powiatowy w Radomsku odnalazł się w tzw. sieci szpitali. Dyrektor placówki mówi wprost: nasz szpital dobrze wyszedł na tej reformie. Finanse szpitala nie są zagrożone i co najważniejsze dla pacjentów – planowane jest rozszerzenie usług świadczonych przez placówkę.

fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Finanse na plusie

– Na dzień dzisiejszy mamy bezpieczne finansowanie. Ze wstępnego wyniku finansowego za pierwszy kwartał wynika, że mamy 400 tys. złotych zysku. Przypomnę, w pierwszym kwartale ubiegłego roku mieliśmy 1,5 mln złotych straty – zauważa dyrektor Piotr Kagankiewicz.

Mając to na uwadze szef radomszczańskiego szpitala zapewnia, że jego zdaniem nie ma zagrożenia wygenerowania wyniku ujemnego na koniec roku. – Wydaje mi się, że jesteśmy w stanie utrzymać co najmniej wynik z roku ubiegłego, czyli plus 3 mln złotych – mówi P. Kagankiewicz.

Od lewej: wicedyrektor szpitala Artur Flejterski oraz dyrektor Piotr Kagankiewicz

Nowe szpitale usługi. Powrót państwowych karetek

Tyle o finansach. Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne szpitala, to ten rok, można rzec będzie przełomowym. – Zamierzamy otworzyć nowe pracownie. Konkretnie pracownię elektrofizjologii, urologii jednego dnia, poradnię alergologiczną, poradnię domowego leczenia tlenem i poradnię anestezjologiczną – wylicza dyrektor Kagankiewicz.

W związku ze znowelizowaną ustawą o ratownictwie medycznym szpital od 1 stycznia 2019 roku w zakresie swoich usług będzie miał również własne karetki. – Oprócz terenu naszego powiatu będziemy obsługiwać też powiat pajęczański. W związku z tym musimy zakupić 6 karetek. 4 karetki zakupimy my, natomiast kolejne 2 powiat pajęczański. Od przyszłego miesiąca zaczniemy też kompletować załogę, ponieważ musimy zatrudnić minimum 60 ratowników medycznych plus kilku lekarzy, którzy obsłużą zespoły wyjazdowe – wyjaśnia dyrektor szpitala.

Koszt zakupu karetek to 2,5 mln złotych. – Będą to środki własne szpitala lub pozyskane z zewnątrz. Mamy kilka pomysłów – mówi dyplomatycznie Kagankiewicz.

Exit mobile version