„Puls języka” w MBP w Radomsku: koncert oraz nagrodzenie laureatów konkursu na opowiadanie fantasy

Kolejna edycja festiwalu “Puls języka” za nami. Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbył się koncert oraz nagrodzono zwycięzców w ogólnopolskim konkursie na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej.


Festiwal Puls Literatury jest dorocznym wydarzeniem kulturalnym, mającym na celu upowszechnianie literatury oraz rozwijanie czytelnictwa. Nazwa nawiązuje do wychodzącego w latach 1977-1981 w Łodzi nieregularnego kwartalnika “Puls”, pisma literackiego opozycji demokratycznej.

I jak co roku, element tegorocznego XIV Pulsu Literatury, pod nazwą Puls Języka miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Festiwal tradycyjnie połączony był z Ogólnopolskim Konkursem na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej.

Festiwal „Puls języka” odbył się w czwartek, 10 listopada. W patriotyczno – literacki nastrój zabranych gości koncertem pt. „Wolność wczoraj i dzisiaj” wprowadziła Emila Kudra przy akompaniamencie Oliwii Różańskiej.

Rozstrzygnięcie XI Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej

Jury w składzie: Witold Jabłoński (przewodniczący), Natalia Lemann i Mateusz Poradecki (sekretarz), po zapoznaniu się ze 134 opowiadaniami przesłanymi na konkurs na posiedzeniu 4 listopada br. postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I Nagroda Prezydenta Miasta Radomsko: Kamila Szmigiel z Działoszyna, godło „harrisa”, opowiadanie Bajo-nekro-jajo;

II nagroda: Marek Adamkowicz z Pruszcza Gdańskiego, godło „Roderyk”, opowiadanie Kupiec z Ilfingu;

III nagroda, ex aequo:

Jury przyznało również trzy wyróżnienia:

Exit mobile version