Radomszczańscy policjanci w trosce o bezdomnych sprawdzają pustostany

Z nastaniem niskich temperatur dla wielu bezdomnych to czas realnego zagrożenia życia. Brak reakcji i pomocy może skończyć się tragedią.


W trosce o bezpieczeństwo tych osób radomszczańscy policjanci sprawdzają pustostany, altanki na terenie miejskich ogródków działkowych oraz dworzec kolejowy i przystanki autobusowe. O właściwą reakcję w takich sytuacjach policja apeluje również do całej społeczności lokalnej.

Nadchodzący okres zimowy to trudny czas dla osób pozbawionych stałego miejsca zamieszkania. Są one narażone na utratę życia poprzez nadmierne wychłodzenie organizmu.

By zapobiec tragediom, policjanci z komendy policji w Radomsku sprawdzają pustostany, przystanki oraz wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni – mówi asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku

W przypadku, gdy osoba jest nietrzeźwa, dochodzi do jeszcze szybszego wychłodzenia.

Pokutuje tu przekonanie, że alkohol rozgrzewa. Jednak wraz ze spadkiem jego zawartości w organizmie poczucie ciepła znika i o tragedię nie trudno – dodaje Kropisz.

Na terenie powiatu radomszczańskiego działają ośrodki pomocowe pod niżej wskazanymi adresami:

Tu osoby potrzebujące wsparcia mogą liczyć na pomoc szczególnie w nadchodzącym okresie zimy. Pamiętajmy, że każde zainteresowanie osobą bezdomną i zgłoszenie sytuacji pod numer alarmowy 112 może uratować jej życie. Nie bądźmy obojętni, reagujmy.

Exit mobile version